Флешбук ювілярів



Книги, як і люди, мають свої Дні народження. Отже, до Вашої уваги  найкращі та найвідоміші книги-ювіляри 2018-го року:


Джованні Боккаччо "Декамерон"

Збірник новел італійського письменника Джованні Боккаччо. Одна з найзнаменитіших книг раннього італійського Ренесансу. З дня його виходу в світ пройшло 665 років. Більшість новел цієї книги присвячені темі любові.






В.В. Гете "Фауст"

Герой трагедії «Фауст» - особистість історична, він жив в XVI столітті, уславився як маг і чаклун, який, відкинувши сучасну науку і релігію, продав душу дияволові. Про доктора Фауста ходили легенди, він був персонажем театральних вистав, до його образу зверталися в своїх книгах багато авторів. Але під пером Гете драма про Фауста, присвячена вічній темі пізнання життя, стала вершиною світової літератури.



Джордж Байрон "Паломництво Чайльд Гарольда"

Жоден англійський поет ХІХ століття не справив на сучасників такого глибокого враження, як Джордж Гордон Байрон. Після виходу в світ поеми "Паломництво Чайльд Гарольда" він став "володарем дум" свого покоління. Поетичний твір написано з розчаруванням, яке переповнює молоду людину від насиченого і гучного життя, що представляє собою гонитву за задоволеннями.





Г. Х. Андерсен «Стійкий олов’яний солдатик»

Стійкий олов’яний солдатик — казковий персонаж, втілення непохитної мужності, стійкості й завзятості. На його виливок не вистачило олова, тому він стоїть на одній нозі. Але він стоїть на ній «так само твердо, як інші на двох». Основна риса його натури — надзвичайна твердість духу. Він вирушає у небезпечне плавання в легкому паперовому човнику, вступає у двобій з великим нахабним пацюком, не губиться, виявившись у животі величезної риби, і так само мужньо поводиться в палаючій печі. Герой гине у вогні разом зі своєю улюбленою, вирізаною з паперу прекрасною танцівницею. Вогонь розплавляє його, але залишається непошкодженим його «маленьке олов’яне серденько» — символ любові, вірності й безстрашності.




Едгар По «Золотий жук»

Новела американського письменника визначається критиками як рання жанрова форма детектива. В ній розповідається про цілу серію пригод, які відбуваються з головним героєм на шляху пошуку скарбів, захованих за хитромудрим шифром.



Вільям Теккерей "Ярмарок марнославства"

Дія роману відбувається в період Наполеонівських війн з Англією. Роман насичений подіями, багатий тонкими спостереженнями побуту свого часу, яскраво змальовує галерею людей із різних верств англійського суспільства, пронизаний іронією та сарказмом. У центрі книги - доля двох діаметрально протилежних жінок - Емілії Кроулі і Ребекки Шарп. Остання - безпринципна авантюристка - є головною героїнею роману, персонажем, який найбільш запам'ятовується.



Жюль Верн "Діти капітана Гранта"

Під час морської прогулянки біля узбережжя Шотландії, яку здійснював на своїй яхті «Дункан» Лорд Едуард Гленарван із сім'єю, була спіймана незвичайна для цих вод риба-молот. У ній була виявлена пляшка з пошкодженим письмовим документом. З уцілілої частини записки вдається встановити, що про допомогу просить капітан Грант - відважний шотландець і відомий капітан. Влада Великобританії відмовляється допомогти в розшуках капітана - адже записка написана два роки тому, і місце аварії невідомо, вціліла лише вказівка на тридцять сьому паралель ... Тоді на розшуки капітана відправляється сам лорд Гленарван зі своєю сім'єю, дітьми капітана Гранта і географом Жаком Паганелем.


Роберт Стівенсон «Острів скарбів»

В одному з найпопулярніших творів відомого англійського письменника розповідається про пригоди хороброго і винахідливого юнги Джима Гокінса під час пошуку піратського скарбу на загубленому в морі острові, про людську доброту і справжню чоловічу дружбу.






Немає коментарів:

Дописати коментар